Aktualności

O nas

Nasze koty

Kocięta

Artykuły

Wystawy

Galeria

Kontakt


O nas

Nasza przygoda z kotami rasowymi rozpoczeła sie w lipcu 2012r.
Poszukiwania upragnionej kotki trwały prawie 2 lata. W tym czasie poszerzałam swoją wiedzę na temat hodowli kotów dzięki życzliwości wielu hodowców, którzy z cierpliwością tłumaczyli mi wszelkie zagadnienia i niuanse dotyczące hodowli (za co im serdecznie dziekuję).
Kesha jest naszym pierwszym kotkiem brytyjskim, dzięki niej zakochaliśmy się w tej rasie.
Ma fantastyczne futerko i ubarwienie, jest towarzyska, wesoła, uwielbia zabawę i czasami zachowuje się jak pies : biega za piłką, przychodzi na zawołania i odpowiada jak sie z nią rozmawia. Jednym słowem jest cudowna :)

W październiku 2013r. zawitała u nas cudowna koteczka Kamala, długo czekałam na kociaka z tej linii. Kamala w domu nazwana Zuri jest przecudowna, nie sądziłam że koty mogą być aż tak proludzkie.
Nie odstepuje człowieka na krok, łasi się i przytula bez przerwy. Ma przecudowną budowę, głowkę taką o jakiej zawsze marzyłam, ogromne oczy :)

W marcu 2014r. odebraliśmy koteczkę Hilton w domu nazywaną Troja. Jest ona niebieską szylkretką o przecudownej budowie i futrze. Jej rodowód to spełnienie moich marzeń. Mam wobec niej duże plany wystawowo/hodowlane :)

Po długich przemyśleniach i skrupulatnym planowaniu zdecydowałaiśmy się na pierwszy miot w naszej hodowli, który urodził sie w marcu 2014 roku. Mamą została Kesha a tatą cudowny rudzielec Harley. Urodził się bardzo kolorowy miot - praktycznie zgodny z naszym zamówieniem :)
Nie planowałam zostawienia kociaka z tego miotu, ale bikolorek kremowy Arrow po prostu skradł nasze serca swoim przecudownym charakterem oraz wspaniałą budową i kolorem. Nie mogło być innej decyzji jak takiej, że zostaje z nami :)))

W pewnych odstępach czasu w naszej hodowli pojawiały się kolejne mioty, w których rodziły się cudowne kolorowe kociaki. Praktycznie w każdym miocie mieliśmy swoich faworytów wśród kociaków, potrzebowaliśmy bardzo dużo siły woli by większości z nich nie zostawić w domu :) Lecz gdy w sierpniu 2015 roku urodziła się Dulcynea praktycznie od poczatku się w niej zakochaliśmy, po cichu marzyliśmy by posiadała wszystkie porządane przez nas cechy wyglądu, bo charakter ma przecudowny. Nie było wątpliwości, że mała musi zostać z nami. Nela, bo tak ja nazywamy w domu, już na pierwszej wystawie w pieknym stylu wygrywając Nominacje do Bisa, udowodniła, że nie myliliśmy się co do oceny jej eksterieru, w pełni spełniła nasze oczekiwania :)

W maju 2016r Kesha urodziła swój trzeci i ostatni miot, w którym na świat przyszła m.in. Foxy Lady nazwana po domowemu Mufką :) Mufka to liliowa szylkretka z genem ticked, która odziedziczyła wiele cech po swoim wybitnym ojcu oraz cudowny, spokojny charakter po mamusi. Jako że Mufka to ostatni potomek naszej cudownej Keshy i wybitnego czeskiego kocura, podjeliśmy decyzję o tym że zostanie z nami w hodowli...wróżę jej wspaniałą karierę wystawowo/hodowlaną :)

W kwietniu 2017r nasza Nelka urodziła 5-tkę wpaniałych kolorowych kociaków. Miot okazał się bardzo udany, kociaki wyrosły na baaardzo duże, masywne koty, wśród nich było nasze marzenie hodowlane, piękna liliowa Helena, która jest spełnieniem naszych dążeń hodowlanych, przepiękna i z cudownym charakterem. Bardzo wzbogaci rozwój naszej hodowli :)

W Nowy Rok 2018r urodził się cudowny miot 6 kociąt po naszej Foxy Lady i cudownym kocurze Lao Bao wielokrotnym zwycięzcy wystaw. Na początku planowaliśmy pozotawienie w hodowli innej kotki ale Ivy Bluu po prostu okazała się zbiorem wszystkich najlepszych cech kota brytyjskiego. Jest przepiękna i bardzo kontaktowa. To nasza celebrytka, której poświęcamy wiele filmików. Kompletnie nie boi się nowych sytuacji, jest bardzo otwarta i mega miziasta. Każdej napotkanej osobie pcha się na kolana :)

Jesteśmy domową hodowlą mieszczącą się w Poznaniu. Nasze kocięta dorastają w rodzinie z dziećmi, z naszymi pozostałymi kotami i psami, są otoczone naszą miłością i oddaniem. Nie trzymamy kotów w osobnych pokojach czy kojcach, wszystkie koty uczestniczą w życiu domowym, śpią z nami, mieszkają z nami, a raczej my z nimi :)
Naszym celem jest wyhodowanie wzorcowego kota bryjtyjskiego z cudownym charakterem, szcześliwego, zdrowego i pięknego.

Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do odpowiedniej socjalizacji.

Socjalizacja kociaka to nic innego, jak stopniowe przyzwyczajenie go do wielu bodźców i zjawisk . Najważniejszy etap wczesnej socjalizacji kociaka przypada na okres od 2 do 12 tygodnia życia, czyli na czas przebywania malca u hodowcy. Odpowiednio zsocjalizowane, wychowane i zrównoważone psychicznie kociaki staną się nieocenionym partnerem człowieka. Takie kociaki łatwo się będą przyzwyczaić do codziennych czynności, dźwięków i wydarzeń w nowym domu. Aby jednak osiągnąc takie efekt, pracę nad kociakiem trzeba rozpocząć od jego najwcześniejszych dni.
W okresie pierwszych dwóch tygodni maluszki dotykamy, tulimy, głaszczemy, pomagamy najsłabszym. Dajemy im poznać zapach człowieka, z którym będę przecież związane do końca życia.
W trzecim tygodniu, kiedy kociaki zaczynają się poruszać, wprowadzamy kolejne elementy stymulacji dotykowej. Już nie tylko tulimy i podnosimy, dotykami i masujemy, ale do zabawy dostają zabawki o róznych fakturach i kształtach, szeleszczące lub toczące się, mini tunel i mini drapak. Rozpoczynamy też stymulację dzwiękową. Maluszki otoczone są rozmowami i śmiechem domowników od najwcześniejszych dni. Z kuchni dochodzą dźwięki lecącej wody, gwizdka, stukania garnków, znają odkurzacz, słuchają z nami muzyki :)
Od czwartego tygodnia uczymy je jeść stały pokarm czyli surowe mięso odpowiednio suplementowane oraz wysoko mięsne gotowe pasztety dla kociąt. Około piątego tygodnia potrafią załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w kuwecie, a pazurki ostrzyć na drapaku.
Staramy się poświęcać im jak najwięcej czasu. Przywiązujemy dużą wagę do obserwacji zachowania kociąt, w czasie ich wspólnych zabaw, eksploracji otoczenia, zabaw z mamą, "ciociami" czy nami. Daje to możliwość poznania ich osobowości, co jest pomocne dla przyszłych nabywców.
Maluchy uczą się od siebie, od matki, pozostałych kotów oraz od nas, podstawowych umiejętności kociej komunikacji, właściwych zachowań społecznych, interpretacji wysyłanych sygnałów i odpowiedniej reakcji na nie. Nabierają umiejętności samokontroli i radzenia sobie ze stresem, co jest niezwykle ważne u kotów w poźniejszym życiu.

Nasza domowa hodowla została zarejestrowana w klubie Cat Club Feniks pod patronatem Felis Polonia, który jest zrzeszony w międzynarodowej organizacji FIFe.Miot I

Copyright © 2012 Molabri. Design by Hanna